Genital Estetik

Genital Estetik Operasyonları

Yas, çocuk dogurma( özellikle epizotomi yapilanlarda) ve cinsel aktiflik nedeniyle vajinal bölgede sekil degisiklikleri olusur. Bazen bu sekil degisikligi sadece görünüm nedeniyle degil cinsel tatminsizlik ve isteksizlik nedeniyle de kadinlarda sikinti nedeni olabilir.Ayni zamanda bunlar cinsel partneri için de problem olusturabilir.

Vajen Daraltma ve Estetiği

Özellikle seksüel tatmini arttirmak için yapilir.Sedasyon destekli lokal veya genel anestezi altinda yapilir. Ortalama 30 dakikalik bir operasyondur. Vaginal bölge estetigi, sadece vagenin seklini ve görünümünü düzeltmez, ayni zamanda fonksiyonlari bozulmus olan gevsek vajen kaslarinin fonksiyonlarini düzeltir. Böylelikle vagen ile vagen kanalinin gerginlik,tonus ve direnci arttirilmis olur. Bu gerginlik hem kadinin hem de cinsel partnerinin cinsel iliski sirasinda daha fazla haz duymasini saglar. Gevseme yapisal olarak veya normal dogum sonrasi olusan travma sonucunda kadinda alt genital bölgede bulunan kas ve yumusak dokularin gevseyip genislemesi ve sarkmasidir. Vajinal kaslar gevser, normal gerginlik ve dirençleri azalir, vajinayi kontrol ve destek fonksiyonlari bozulur. Sonuç olarak vajina gevser, iç, dis genisligi artar ve cinsel haz azalir. Duvarlardaki gevseme ayni zamanda cinsel partner olan erkegin duyacagi cinsel hazzi da azaltacaktir. Cerrahi olarak vajinal kanal daraltilmakta ve gevsemis olan kas yapilari düzeltilmektedir.

Labıoplastı (LABIUM ESTETIGI)

Labium majus( vajen büyük dudaklari) veya labium minuslara (vajen küçük dudaklari) yapilacak müdahalelerle uzun veya asimetrik labiumlar düzeltilirken daha genç ve diri bir vajen dis görünümü elde edilir.Mons pubisteki (vajen üzerindeki tüylü bölge) yag fazlaliklarinin alinmasi da vajinanin daha estetik ve diri görünmesine neden olacaktir.

Pek çok kadin labialarinin büyük ve sarkik olmasindan sikayet etmektedir. Labiumlara yönelik cerrahi müdahaleler estetik amaçli olarak yapilir fakat büyük ve sarkik vajen dudaklari klitorisin üzerini kapatarak cinsel haz duyusunu önleyebilir. Bununla birlikte asiri sarkik ve biçimsiz vagen dudaklari , kiside utanma duygusu, cinsel sogukluk ve seksüel fonksiyon bozukluguna neden olabilir. Bu nedenle olusmus olan cinsel fonksiyon bozukluklari da labium estetigi operasyonlarindan fayda görür.

Labiumlarin küçük olmasi fonksiyonel bir bozukluk olusturmaz fakat, görüntüsü kisiyi mutsuz edebilir. Küçük labiumlar doku transferleriyle düzeltilip daha büyük ve diri yapilabilir. Bu sekilde kisinin daha mutlu olmasi saglanarak, dolayli yoldan cinsel haz duyusu arttirilmis olur.

Klıtoroplastı

Klitorise yönelik müdahaleler sadece klitorisin görünümünü düzenlemekle kalmaz ayni zamanda cinsel tatmini de kolaylastirir.


Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcılara bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. © 2024 Opr. Dr. Volkan Beden