Dövme Sildirme

Dövme;yaptırıldığı dönemde kişiler için farklı anlamlar ifade etsede zaman içinde ya da bazen işlemden hemen sonra bazı kişilerde rahatsızlık yaratıp çıkartılmak istenebilir.

Klasik olarak dövmeler cerrahi işlemle çıkarılabildikleri gibi,bu konuya spesifik lazer sistemleriylede iz bırakılmadan silinebilir.

Cerrahi işlemle dövme genişliğine göre, tek seanslı ya da birkaç seanslı olarak çıkarılıp dikiş atılarak kapatılır ki ,ameliyat izi kalıcı olarak meydana gelir.Dermabrazyonlarda ise dövmenin üzerindeki cilt soyulmaya çalışılır, ancak bu yöntemin sonucunda kötü bir iz oluşabileceği gibi dövme de silinmeyebilir.

Öncelikle uygun vakalarda işlemin MedLite C6 lazer sistemi ile yapılıp, uygun olmayan hastalara öncelikle cerrahi işlem uygulanması daha doğru olacaktır.

Günümüzde dövme silmede kullanılan MedLite C6 lazer sistemi;dermatolojik uygulamalarda üstün özellikleri ile lazer cihazları içinde başarı oranı yüksek, hızlı ve güvenli Q-switched Nd-Yag lazer sınıfından bir üründür.

MedLite c6 lazer sistemi ile;dövmelerde renk farkı olmadan, acı hissedilmeden,dövmenin genişliğiyle orantılı olarak 1-2 dakikadan-30 dakikaya kadar uzayabilen sürelerde dövmenizin derinliğiyle alakalı olarak değişik seans sayıları ile dövmelerinizden kurtulabilirsiniz. MedLite C6 sadece siyah renk dövmeleri değil, üzerinde bulunan 4 farklı lazer dalga boyu ile; sarı, yeşil, bulut mavisi,kırmızı gibi renkli dövmeleride çıkarabilmektedir.

Günümüz de sıkça yapılan kalıcı makyaj tedavileri yanlış uygulandığı taktirde çok travmatik sonuçlara yol açabilir.Kalıcı makayaj uygulanmış kaşları sildirmede, MedLite C6 kaş tüylerinize hasar vermeden sizi kalıcı makyajla yapılmış kaşlardan kurtarabilir.


Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcılara bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup, reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. © 2024 Opr. Dr. Volkan Beden